Accommodation for refugees
Our mission
is to help find a home
for Ukrainians,
who are looking for housing
in Ukraine and abroad
Blog for refugees from Ukraine
Shelling, a many-day journey, an uncertain future - the history of the resettlement of refugees in Ukraine and in the world
Maria
Kharkiv

Хочу поділитися своєю історією для всіх українців, які планують переїхати чи вже переїхали з України.

Мене звуть Марія, я з міста Харків, жила на відомій уже всім Салтівці.

30 квітня я прийняла рішення про переїзд з дітьми в іншу країну, вибір упав на Польшу, бо там уже були наші знайомі і за соціальними умовами допомоги входить до десятки топ країн для біженців з України.

Їхали ми своєю машиною через західну Україну. Добре, що в мене звичка завжди тримати бак повним. Перший пункт нашої зупинки планувався дитячий санаторій за Харковом перед Полтавою. Виїжджали о 6 ранку, бо до 7 треба було вже виїхати з Харкова, бо після 7, як за розкладом, починався обстріл міста. Виїжджали ми через Пісочин, пробка виявилася більшою за передбачуване, і дісталися ми за дві години до пункту призначення. У дитячому санаторії ми пробули кілька днів, щоб відновитися і спланувати маршрут далі. Далі буду коротше )

Їхали через Полтаву на Нові Санжари, через Кременчук до Черкас місто Сміла, де зупинилися на нічліг у знайомих.

Наступного дня Умань – Вінниця – Хмельницький – далі під Тернополем вирішили зупинитися у школі (Вовковинецька), бо не встигали потрапити до міста до комендантського часу.

По дорозі дуже порадувала привітність людей на блок постах, на одному з них навіть почастували яблуками.

Після прибуття до Львова попрямували на кордон з Польщею, як виявилося на машині, ми перетнули кордон швидше, ніж люди пішки, хоча думала, що очікувало протилежне, зайняло все близько 3 годин.

На кордоні Польщі правда попросили зняти тонування і, що мене здивувало, прикордонник допоміг нам його зняти і навіть допоміг збирати плівку, щоб викинути.

У Польщі всі тобі намагаються чимось допомогти, багато волонтерських наметів, з гуманітарною допомогою, водою, закусками, був навіть борщ, у чому я не змогла собі відмовити.

Далі ми вирушили до Катовиці, де планували спочатку зупинитися у подруги на два тижні.

Так як я працюю у сфері туризму, часто використовую Топхотелс для роботи, а коли дізналася, що вони ще й допомагають із житлом, почала моніторити житло у Польщі та бінго, знайшли квартиру у Варшаві, зараз я тут.

Сподіваюся, історія була комусь корисна і буду рада відповісти на запитання в коментарях і чимось допомогти.

Read more icon
Help us help Ukraine

The project works exclusively on a volunteer basis.

We do not make a profit and act only as a communication platform between those in need and those who are ready to provide it.

Organization Contacts:
Address: ,
tel:, fax:, Email: